II Konferencja Klastra INNOeCAR – Biznesowe aspekty elektromobilności

 

Już 10 maja Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia stanie się sercem najważniejszego wydarzenia,

poświęconego elektromobilności w północnej Polsce: drugiej konferencji INNOeCAR 2018.

 

 

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będą biznesowe aspekty wdrażania elektromobilności. Jej uczestnicy porozmawiają m.in. o tym, czy możliwa jest produkcja e-auta lub jego elementów w województwie pomorskim, a także jak finansować innowacyjne projekty w obszarze e-mobility.

Udział w wydarzeniu potwierdził już wiceminister energii – Michał Kurtyka, który przedstawi stan realizacji rządowych programów zmierzających do wdrożenia planów, związanych z rozwojem elektromobilności w naszym kraju. Wśród nich, m.in. Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakładającej, że do 2025 r. po polskich drogach ma jeździć milion pojazdów elektrycznych.

W trakcie konferencji przedstawione zostaną także kolejne inicjatywy klastra INNOeCAR. Wśród nich m.in.: koncepcja utworzenia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia eMobility Leaving Labu - środowiska do testowania i  budowy prototypów miejskiego samochodu elektrycznego oraz e-Mobility Scale Up - programu akceleracji dla startupów, realizującego swoje projekty w dziedzinie elektromobilności.

Podczas panelu dyskusyjnego spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: - Czy możliwa jest budowa fabryki samochodów elektrycznych na terenie województwa  pomorskiego? W dyskusji wezmą udział: Michał Kurtyka - wiceminister energii, Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego, Katarzyna Gruszecka-Spychała - wiceprezydent Gdyni, Paweł Lulewicz - wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Wojciech Kąkol - lider projektu budowy miejskiego samochodu elektrycznego.

Konferencja „INNOeCAR - biznesowe aspekty realizacji programu elektromobilności” to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z efektami zrealizowanych zadań, planowanych działań i projektów w zakresie rozwoju tego innowacyjnego kierunku na terenie województwa pomorskiego, ale także nawiązania sieci współpracy pomiędzy środowiskiem przedsiębiorców, naukowców i samorządowców zmierzającej do utworzenia w tym regionie polskiej doliny elektromobilności.

Konferencję swoim patronatem objęli:

- Krzysztof Tchórzewski  - Minister Energii

- Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii

- Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Kiedy: 10 maja, godz. 10:00-15:30

Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, bud. III, sala C (audytoryjna)

Wstęp: wolny, wymagana rejestracja: https://innoecar.evenea.pl/

 

Podmiot udostępniający: 

WE

Wytworzył informację:

Katarzyna Chmielewska
27.04.2018
Wprowadzenie:
K.Chmielewska 27.04.2018
Ostatnia modyfikacja:
K.Chmielewska 27.04.2018