Reprezentant WE na III Kociewskim Festiwalu Nauki

W dniu 4.10.2018r. dr inż. Adam Muc reprezentował Wydział Elektryczny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na Kociewskim Festiwalu Nauki, który był organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Społeczności Lokalnych „In Fortes”.

W ramach Festiwalu, dr inż. Adam Muc, wygłosił wykład wprowadzających w tematykę systemów wbudowanych oraz przeprowadził zajęcia warsztatowe z programowania platformy cyfrowej Arduino w języku C++. W zajęciach uczestniczyło 30 uczniów z 1 i 3 klasy technika automatyki i technika informatyki z Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Starogardzie Gdańskim. Zajęcia były realizowane od rana do godzin popołudniowych w dwóch grupach. W ramach warsztatów uczniowie budowali proste układy automatyki bazujące na platformie cyfrowej Arduino. W ramach trzech realizowanych projektów, uczniowie sterowali w sposób ciągły i dyskretny zmianą dźwięku i światła, a w ostatnim projekcie wykonali autonomiczny układ detekcji obiektów. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczna grupa uczniów uczestniczących w nich jak i uczniowie oraz nauczyciele słuchający wykładu i odwiedzający salę warsztatów w przerwach technicznych między kolejnymi zajęciami.

K.Detka
K.Detka 15.10.2018