Technika Wodorowa i OZE

Tryb: niestacjonarne
Rodzaj: podyplomowe
Termin rekrutacji: czerwiec-wrzesień

Technika wodorowa i odnawialne źródła energii są najszybciej rozwijającym się obszarem nowoczesnej energetyki i stanowią przyszłość w zakresie ekologicznego wytwarzania energii oraz jej przetwarzania na potrzeby gospodarki i przemysłu. Program studiów został opracowany z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na rynku pracy i stwarza szerokie perspektywy rozwoju zawodowego w wielu branżach.

II edycja studiów podyplomowych rozpocznie się od semestru letniego w roku akademickim 2023/2024. W każdym semestrze planowanych jest nie więcej niż 10 zjazdów, które będą odbywać się w odstępach co dwa lub trzy tygodnie (za wyjątkiem okresu wakacyjnego). Szczegółowy harmonogram zajęć zostanie udostępniony na dwa tygodnie przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Pierwszy zjazd odbędzie się w dniach 7-9 marca 2024 r.

Studia trwają dwa semestry i obejmują łącznie 252 godzin zajęć dydaktycznych w formie: wykładów, ćwiczeń laboratoryjnych i projektowych. Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym, tj. zajęcia są realizowane w formie zjazdów weekendowych i w większości realizowane będą na Wydziale Elektrycznym, ale także na Wydziale Mechanicznym i Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Możliwości zatrudnienia

Absolwenci studiów znajdą pracę na stanowiskach analitycznych, specjalistycznych i kierowniczych, inżynierskich i menadżerskich w firmach z sektora energetyki i przemysłu, w przedsiębiorstwach energetycznych, instytucjach kontroli jakościowej, w instytucjach zajmujących się projektowaniem i eksploatacją urządzeń i technologii stosowanych w energetyce, w przedsiębiorstwach konsultingowych i doradczych w zakresie OZE i GO, na farmach wiatrowych lub słonecznych, w biogazowniach i biorafineriach. Wiedza z zakresu energetyki umożliwi podjęcie pracy w instytucjach naukowo-badawczych, jednostkach samorządu terytorialnego i organizacjach pozarządowych.

P.Kaczorek 05.07.2023
P.Kaczorek 05.07.2023